img

Bahar Bayramı'nın ilk iki gününde gişe hasılatı 3 milyar yuana yaklaştı


Devlet Film İdaresi tarafından açıklanan son verilere göre, 22-23 Ocak günlerini kapsayan Bahar Bayramı’nın ilk iki gününde ülke genelindeki gişe hasılatı 2 milyar 800 milyon yuanı aştı.

Bahar Bayramı sırasında vizyona giren filmlerden en çok rağbet gören iki film, dünyaca tanınmış film yönetmenlerinden biri olan Zhang Yimou’nun yönettiği “Full River Red” ve Frant Gwo'nun yönettiği, Wu Jing ve Andy Lau'nun başrollerini paylaştığı bilim kurgu aksiyon-macera filmi olan “The Wandering Earth 2” oldu.

Zhang Yimou, Bahar Bayramı sırasında vizyona giren “Full River Red” adlı filmde “gerilim-komedi” türünün benimsendiğini, filmin anlatımının tersine çevirme adı verilen bir olay örgüsüyle tamamlandığını belirterek, bunun kendisi için yepyeni bir deneme olduğunu söyledi.

2019 yılında vizyona giren ve toplam 4 milyar 641 milyon yuanla Çin’in film tarihinde ilk gişe rekorunu kıran “The Wandering Earth 1” adlı film, esas olarak, güneş yok olmadan önce yeni bir yurt aramak için Dünya'dan kaçan insanların hikayesini anlatıyor.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.