TÜSİAD Bu gençlikte iş var! Girişimcilik programı 2020 ödülleri sahiplerini buluyor

Türkiye genelinde yenilikçi bakış açısını yaygınlaştırmak ve girişimcilik dönüşümünü tetiklemek amacıyla 2011’den bu yana düzenlenen TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı kapsamında girişimci adaylara, eğitimden networkinge, kuluçkadan mentorluğa kadar geniş yelpazede destek sağlanıyor. 2020 döneminde, Türkiye’nin 80 il, 183 üniversitesinden başvuru alan Türkiye’nin en yaygın erken aşama girişimcilik programı TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!’ın 2020 dönemi finali 9 Temmuz’da ilk defa dijital ortamda gerçekleştirilecek.

Her sene iş dünyası, akademi ve girişimcilik ekosisteminin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ödül Töreninin açılışı TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski tarafından yapılacak. Sunuculuğunu Özlem Gürses’in üstleneceği Ödül Töreni’nde, TÜSİAD Başkanlar Konseyi Üyesi ve Index Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masası Başkanı İrem Oral Kayacık, Turcas Petrol AŞ ve Olmuksan International Paper Yönetim Kurulu Üyesi Lale Ergin ve UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen jüri koltuğunda oturacak. 2020 döneminde toplam 150.000 TRY para ödülü ile desteklenecek üç ekip 4 kişilik final jürisinin yanı sıra ekosistem paydaşlarından oluşan TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! ön jüri ağının oylaması ile belirlenecek;

9 Temmuz 16:00 – 18:30 saatleri arasında gerçekleşecek Ödül Töreninde;

▪ TÜSİAD üyelerinin rehberliğinde iş fikirlerini geliştiren 2020 finalistleri Algae Biodiesel, EPlayout, FluAI, Plastic Move ve Wastespresso iş planlarını sunacak;

▪ 2020 döneminde Girişimcilik Bayrağı’nı kazanan ve TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!’a en çok başvuru veren üniversiteler açıklanacak.

▪ Ayrıca Şubat ayından bu yana TÜSİAD rehberleri ile çalışarak şirketleşme sürecine gelen 2020 yarı finalistlerinin projelerini tanıtacakları bir proje pazarı da düzenlenecek.

▪ BASF Türkiye’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! 2020 Girişimcilik Programı’nın diğer sponsorları arasında Yeditepe Üniversitesi, Allianz

Türkiye, Mazars Denge, Yapı Kredi, Eczacıbaşı Holding, Gürsan Teknik, Ege Palas, Ünlü & Co ve Yemek Sepeti bulunmaktadır.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! 2020 Dönemi Ödül Töreni

Tarih: 9 Temmuz 2020

Saat: 16:00 – 18:30

Kayıt için lütfen tıklayınız, kaydın ardından e-posta adresinize bağlantı linki iletilecektir.

Program 16.00-16.20 Açılış Seramonisi TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski’nin Açılış Konuşması Jüri Üyeleri ile Sohbet 16.20-17.30 Finalist Sunumları 17.30-18.10 Proje Pazarı* 17.30-18.00 TÜSİAD Neden Bu Gençlikte İŞ Var! Diyor?* BASF Yönetim Kurulu Başkan Vekili Rami Atikoğlu’nun Konuşması 2020 Rehberleri ile Sohbet 18.00-18.30 Ödül Töreni 2020 Girişimcilik Bayrağının Verilmesi Ödüllerin Açıklanması *Eş zamanlı ilerleyecektir.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Hakkında

Üniversite öğrencilerine yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yetkinliği kazandırmak amacıyla 2011 yılından bu yana düzenlenen program kapsamında her dönem girişimci adaylarına; eğitimden networkinge, kuluçkadan mentorluğa kadar geniş yelpazede destek sağlanmaktadır. 2020 döneminde Türkiye’nin 80 il ve 183 üniversitesinden başvuru alan programa bu sene 35 girişimci ekip seçilmiştir. Şubat ayında 5 günlük yoğun bir girişimcilik kampı sonunda seçilen 12 ekip TÜSİAD üyeleri rehberliğinde çalışarak projelerini geliştirme imkanı bulmuştur. 6 Mayıs’ta gerçekleştirilen yarı final değerlendirmesinde ise beş finalist ekip belirlenmiştir.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! 2020 ekiplerimizi ve onlara rehberlik eden TÜSİAD Üyeleri şunlardır:

Finalistler:

− Algae Biodisel - Harika Güral, Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

− E-Playout - Müjdat Altay, Netaş CEO’su

− FluAI - Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü, ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Üyesi

− Plastic Move - Keyan Zulfikari, KTM Kimyevi Maddeler Yönetim Kurulu Başkanı

− Wastespresso - Neyran Bahadırlı, Uber Türkiye Genel Müdürü

Yarı Finalistler:

− Airmed - Arzu Aslan Kesimer, TAT Gıda Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü

− Curiosmo - Nejat Emre Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Holding İnovasyon ve Girişimcilik Koordinatörü

− ÇE&BA - Metin Akman, ANAKO Yönetim Kurulu Başkanı

− DEGZ - Selin Açık, Seza Grup Yönetim Kurulu Üyesi & Ege Palas İcra Kurulu Başkanı

− HipoCampus - Cem Tüfekçi, Qualist Technology Kurucusu & CEO’su

− Magfi - Elvan Ünlütürk, Sun Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı

− TeachVR - Serkan Sevim, Medianova CEO’su Program hakkında ayrıntılı bilgi almak için:

Program hakkında ayrıntılı bilgi almak için:

www.bugenclikteisvar.com www.instagram.com/bugenclikteisvar/

www.facebook.com/BuGenclikteIsVar www.twitter.com/genclikteisvar

https://www.linkedin.com/company/tüsiad-bu-gençlikte-iş-var

https://www.youtube.com/channel/UCFVT74T20ZL2O6jMpdimagg #tüsiad #bugençlikteişvar #bgivfinalindeyiz

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı 2020 Ödülleri
Sahiplerini Buluyor'' programı Hibya Haber Ajansı'ndan ve Hibya Haber Ağın'dan canlı izlenebilecektir

Hibya Haber Ajansı

© Hibya haber ajansı. Tüm hakları saklıdır.